RV431K14T
Mfr.Part #
RV431K14T
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 430V 4.5KA DISC 14MM
Stock
81
In Stock :
81
Varistor Voltage (Typ) :
430V
Maximum DC Volts :
350V
Maximum AC Volts :
275V
Varistor Voltage (Max) :
473V
Capacitance @ Frequency :
460pF @ 1kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Package / Case :
Disc 14mm
Energy :
115J
Current - Surge :
4.5kA
Varistor Voltage (Min) :
387V
Datasheets
RV431K14T
Introducing Stackpole Electronics, Inc. RV431K14T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 14mm, RV431K14T pinout, RV431K14T datasheet PDF, RV431K14T amp .Beyond Stackpole Electronics, Inc. RV431K14T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.