RV431K10T
Mfr.Part #
RV431K10T
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 430V 2.5KA DISC 10MM
Stock
74
In Stock :
74
Varistor Voltage (Max) :
473V
Varistor Voltage (Min) :
387V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Package / Case :
Disc 10mm
Current - Surge :
2.5kA
Maximum AC Volts :
275V
Varistor Voltage (Typ) :
430V
Maximum DC Volts :
350V
Energy :
65J
Capacitance @ Frequency :
230pF @ 1kHz
Datasheets
RV431K10T
Introducing Stackpole Electronics, Inc. RV431K10T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, RV431K10T pinout, RV431K10T datasheet PDF, RV431K10T amp .Beyond Stackpole Electronics, Inc. RV431K10T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.