RQ73C1E2K15BTD
Mfr.Part #
RQ73C1E2K15BTD
Description
RES 2.15 KOHMS 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
2.15kOhm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RQ73C1E2K15BTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1E2K15BTD
RQ73 Series, Thin Film, 2.15kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C