RQ73C1E110RBTD
Mfr.Part #
RQ73C1E110RBTD
Description
RES 110 OHMS 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
0.3 mm
Resistance :
110 Ohms
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
Cut Tape
Product Length :
1.02mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Qualification :
AEC-Q200
Mounting Style :
PCB Mount
Voltage Rating :
50 V
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Power Rating :
62.5 mW (1/16 W)
Resistor Type :
Precision, Sulfur Resistant
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Length :
1 mm
Type :
AEC-Q200 Qualified
Width :
0.5 mm
Temperature Coefficient :
10 PPM / C
Product Width :
0.5mm
Series :
RQ73
Product :
Precision Automotive Thin Film SMD
Tolerance :
0.1 %
Datasheets
RQ73C1E110RBTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1E110RBTD
Precision, Sulfur Resistant RQ73 Series, 110 Ohms, 0.1 %,