RQ73C1E26K7BTD
Mfr.Part #
RQ73C1E26K7BTD
Description
RES 26.7 KOHMS 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Resistance :
26.7kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
RQ73C1E26K7BTD
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1E26K7BTD
RQ73 Series, Thin Film, 26.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C