RQ73C1E15KBTDF
Mfr.Part #
RQ73C1E15KBTDF
Description
RQ 0402 15K 0.1% 10PPM 1K RL
Resistance :
15 kOhms
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition :
Thin Film
Product Status :
Active
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.014" (0.35mm)
Ratings :
AEC-Q200
Package :
Digi-Reel?
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
RQ73C1E15KBTDF
TE Connectivity AMP Connectors RQ73C1E15KBTDF
RQ73 Series, Thin Film, 15 kOhms, 0.063W, 1/16W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C