ROV14E221K
Mfr.Part #
ROV14E221K
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 220V 6.5KA DISC 14MM
Varistor Voltage (Max) :
242V
Published :
Maximum AC Volts :
140V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance @ Frequency :
710pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Typ) :
220V
Current - Surge :
6.5kA
Varistor Voltage (Min) :
198V
Maximum DC Volts :
180V
Package / Case :
Disc 14mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Energy :
93J
Datasheets
ROV14E221K
Introducing Littelfuse ROV14E221K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 14mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV14E221K pinout, ROV14E221K datasheet PDF, ROV14E221K amp .Beyond Littelfuse ROV14E221K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.