ROV10-101K-S-2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROV10-101K-S-2
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 100V 2.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Package / Case :
Disc 10mm
Maximum DC Volts :
85V
Energy :
14J
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Min) :
90V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Maximum AC Volts :
60V
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance @ Frequency :
1020pF @ 1kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Varistor Voltage (Typ) :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Surge :
2.5kA
Published :
Varistor Voltage (Max) :
110V
Datasheets
ROV10-101K-S-2
Introducing Littelfuse ROV10-101K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV10-101K-S-2 pinout, ROV10-101K-S-2 datasheet PDF, ROV10-101K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV10-101K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.