ROV10-112K-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROV10-112K-S
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 1.1KV 2.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Maximum DC Volts :
895V
Capacitance @ Frequency :
88pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Typ) :
1.1kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Circuits :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Varistor Voltage (Max) :
1.21kV
Package / Case :
Disc 10mm
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Energy :
124J
Current - Surge :
2.5kA
Varistor Voltage (Min) :
990V
Maximum AC Volts :
680V
Datasheets
ROV10-112K-S
Introducing Littelfuse ROV10-112K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ROV10-112K-S pinout, ROV10-112K-S datasheet PDF, ROV10-112K-S amp .Beyond Littelfuse ROV10-112K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.