ROV10H330K-2
Mfr.Part #
ROV10H330K-2
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 33V 1KA DISC 10MM
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Varistor Voltage (Min) :
29.7V
Package / Case :
Disc 10mm
Capacitance @ Frequency :
4250pF @ 1kHz
Current - Surge :
1kA
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Maximum DC Volts :
26V
Varistor Voltage (Max) :
36.3V
Published :
Energy :
4.8J
Maximum AC Volts :
20V
Varistor Voltage (Typ) :
33V
Datasheets
ROV10H330K-2
Introducing Littelfuse ROV10H330K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ROV10H330K-2 pinout, ROV10H330K-2 datasheet PDF, ROV10H330K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV10H330K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.