RF18N3R9A251CT
Mfr.Part #
RF18N3R9A251CT
Description
MLCC 3.9PF 250V NPO 0603
Voltage - Rated :
250V
Width :
0.8 mm
Capacitance :
3.9 pF
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
Walsin
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height :
0.8 mm
Length :
1.6 mm
Tolerance :
±0.05pF
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Datasheets
RF18N3R9A251CT
Walsin Technology RF18N3R9A251CT
RF 3.9 pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
RF18N3R9A251CT Overview
A program's size/dimension is 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) for this device.Its coefficient is C0G, NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
RF18N3R9A251CT Features
a size/dimension of 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)