RF18N360J251CT
Mfr.Part #
RF18N360J251CT
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 36PF 250V NPO 0603
Tolerance :
±5%
Length :
1.6 mm
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
Capacitance :
36 pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
0.8 mm
Width :
0.8 mm
Packaging :
MouseReel
Datasheets
RF18N360J251CT
Walsin Technology RF18N360J251CT
RF 36 pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)