RF18N1R2A251CT
Mfr.Part #
RF18N1R2A251CT
Description
MLCC 1.2PF 250V NPO 0603
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Capacitance :
1.2 pF
Width :
0.8 mm
Length :
1.6 mm
Height :
0.8 mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
RF18N1R2A251CT
Walsin Technology RF18N1R2A251CT
RF 1.2 pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
RF18N1R2A251CT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G, NP0.
RF18N1R2A251CT Features
a size/dimension of 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)