QXK2G223KTP7ZHFJ
Mfr.Part #
QXK2G223KTP7ZHFJ
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Voltage - Rated DC :
400V
Series :
QXK-ZH
Capacitance :
0.022µF
Not Applicable
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Packaging :
Bulk
Surface Mount :
Voltage - Rated AC :
200V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
HTS Code :
Width :
4.9mm
Terminal Pitch :
10mm
Terminal Shape :
Wire
2
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Size / Dimension :
0.531Lx0.193W 13.50mmx4.90mm
Tolerance :
±10%
Length :
13.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
400V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size Code :
Datasheets
QXK2G223KTP7ZHFJ
QXK-ZH 0.022μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized
QXK2G223KTP7ZHFJ Overview
An internal (DC) voltage of 400V is required for systems to function.0.394 10.00mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -40°C~105°C degrees Celsius.
QXK2G223KTP7ZHFJ Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 400V