QMC25SAAN
Mfr.Part #
QMC25SAAN
Description
CONN HEADER VERT 25POS 2.54MM
Contact Length - Mating :
0.230 5.84mm
Pitch - Mating :
0.100 2.54mm
Contact Length - Post :
0.120 3.05mm
Insulation Height :
0.100 2.54mm
Number of Positions :
25
Operating Temperature :
-65°C~250°C
Overall Contact Length :
0.450 11.43mm
Current Rating (Amps) :
3A
Datasheets
QMC25SAAN
1-Row Header, Breakaway Solder Phosphor Bronze Bulk Through Hole Gold Polyetheretherketone (PEEK) 25-Position Board to Board 0.100 2.54mm Height