PR02FS0201509KR500
Mfr.Part #
PR02FS0201509KR500
Description
RES 15 OHM 10% 2W AXIAL
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Feature :
Flame Proof, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
Resistance :
15Ohms
Series :
PR02-FS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm
Vishay PR02FS0201509KR500
15Ohms, 2W, Metal Film,