PR02000203300JA100
Mfr.Part #
PR02000203300JA100
Description
RES 330 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Supply Voltage :
500V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
330Ohm
14 Weeks
Mount :
Through Hole
Military Standard :
Not
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Automotive AEC-Q200
REACH SVHC :
No SVHC
Power Rating :
2W
Diameter :
3.9mm
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Size / Dimension :
0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm
Voltage - Rated DC :
500V
Construction :
Tubular
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Film
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Packing Method :
Ammo Pack
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay PR02000203300JA100
Through Hole FIXED RESISTOR, 330Ohm, Metal Film,