PR02000203009JR500
Mfr.Part #
PR02000203009JR500
Description
RES 30 OHM 2W 5% AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Max Power Dissipation :
2W
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety
Diameter :
3.9mm
Surface Mount :
Size / Dimension :
0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm
REACH SVHC :
Unknown
Tolerance :
±5%
Resistance :
30Ohm
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Power Rating :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
500.000539mg
Lead Free :
Lead Free
Lead Diameter :
580 μm
Voltage - Rated DC :
500V
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
yes
Published :
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Film
Terminal Shape :
Wire
Operating Supply Voltage :
500V
Voltage - Rated :
500V
Packing Method :
TR
Vishay PR02000203009JR500
FIXED RESISTOR, 30Ohm, Metal Film,