PR02000202209JA100
Mfr.Part #
PR02000202209JA100
Description
RES 22 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm
Diameter :
3.9mm
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Mount :
Through Hole
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Operating Supply Voltage :
500V
Voltage - Rated :
500V
Packing Method :
Ammo Pack
Resistance :
22Ohm
Power Rating :
2W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Military Standard :
Not
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
Wire
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
500V