PM4HF11R-S-AC24VS
Mfr.Part #
PM4HF11R-S-AC24VS
Description
RELAY TIME DELAY 10SEC 3A 250V
Time Delay Relays
Throw Configuration :
DPDT
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Flush
Coil Voltage (AC) :
24V
Max Current Rating :
3A