PLT1206Z7320LBTS
Mfr.Part #
PLT1206Z7320LBTS
Description
RES SMD 732 OHM 0.01% 0.4W 1206
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
FALME PROOF
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Power Dissipation :
400mW
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
732Ohm
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
PLT1206Z7320LBTS
Vishay PLT1206Z7320LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 732Ohm, 0.4W 2/5W, ±0.01%, -55°C~125°C