PLT10HH450180PNL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLT10HH450180PNL
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Vertical, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 18A 2LN 45 OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Number of Lines :
2
Number of Functions :
2
Impedance :
45Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.8MOhm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pad
Filter Type :
Power Line
Mount :
Surface Mount
Height :
9.398mm
Series :
PLT10H
Inductance :
800 nH
Size / Dimension :
0.508Lx0.358W 12.90mmx9.10mm
Impedance @ Frequency :
45Ohm @ 10MHz
Max DC Current :
18A
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Insulation Resistance-Min :
10MOhm
Additional Feature :
IMPEDANCE AT 10 MHZ
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Width :
6.6mm
Voltage - Rated DC :
300V