PLDS60-C-277PEA
Mfr.Part #
PLDS60-C-277PEA
Voltage - Isolation :
3.75kV
Current - Output (Max) :
1.67A
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Power (Watts) :
60W
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
89%
1
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
6.89Lx1.58W x 1.10 H 175.0mmx40.0mmx28.0mm
Ratings :
IP67
Series :
PLDS60 (60W)
Voltage - Output :
19V~36V
Voltage - Input (Max) :
305VAC