PLDS100-A-277A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLDS100-A-277A
Manufacturer
Bel
Description
PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Current - Output (Max) :
8.34A
Efficiency :
88%
Size / Dimension :
7.87Lx1.58W x 1.10 H 200.0mmx40.0mmx28.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Chassis Mount
Topology :
AC DC Converter
Feature :
OTP, OVP, SCP
Type :
Constant Current, Voltage
Approval Agency :
CE, cURus
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Series :
PLDS100 (100W)
Voltage - Isolation :
3.75kV
Number of Outputs :
1
Weight :
1.111lbs 504g
Ratings :
IP67
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Output :
6.5V~12V
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Termination Style :
Wire Leads
Power (Watts) :
100W