PLDS100-B-277B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLDS100-B-277B
Manufacturer
Bel
Description
LED DVR CC/CV AC/DC 13-24V 4.17A
Manufacturer :
Bel
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Output Current :
4.17A
Approval Agency :
CE, cURus
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Height :
27.94mm
Voltage - Isolation :
3.75kV
Power (Watts) :
100W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Lead Free :
Lead Free
Efficiency :
89%
Size / Dimension :
7.87Lx1.02W x 1.10 H 200.0mmx26.0mmx28.0mm
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Output :
13V~24V
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Weight :
1.2lbs 544.3g
Topology :
AC DC Converter
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Number of Outputs :
1
Termination Style :
Wire Leads
Series :
PLDS100 (100W)
Ratings :
IP65
Mount :
Chassis Mount
Max Power Dissipation :
100W