PLDS60-C-277DA
Mfr.Part #
PLDS60-C-277DA
Ratings :
IP67
Efficiency :
89%
1.0lbs 454g
Mounting Type :
Chassis Mount
Approval Agency :
CE, cURus
Published :
Size / Dimension :
6.89Lx1.58W x 1.10 H 175.0mmx40.0mmx28.0mm
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Output :
19V~36V
Current - Output (Max) :
1.67A
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Dimming :
DALI
Voltage - Isolation :
3.75kV
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Series :
PLDS60 (60W)
Power (Watts) :
60W