PLDS60-A-277B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLDS60-A-277B
Manufacturer
Bel
Description
PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Efficiency :
87%
Feature :
OTP, OVP, SCP
Topology :
AC DC Converter
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Weight :
1.0lbs 454g
Voltage - Output :
6.5V~12V
Voltage - Isolation :
3.75kV
RoHS Status :
RoHS Compliant
Approval Agency :
CE, cURus
Size / Dimension :
6.89Lx1.58W x 1.10 H 175.0mmx40.0mmx28.0mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Power (Watts) :
60W
Termination Style :
Wire Leads
Series :
PLDS60 (60W)
Type :
Constant Current, Voltage
Number of Outputs :
1
Ratings :
IP65
Mounting Type :
Chassis Mount
Current - Output (Max) :
5A
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Voltage - Input (Max) :
305VAC