PLD-60-500B
Mfr.Part #
PLD-60-500B
Description
LED DRVR CC AC/DC 70-108V 500MA
Stock
26
In Stock :
26
Series :
PLD-60 (60W)
Output Power :
54W
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Efficiency :
88%
Number of Pins :
Voltage - Output :
70V~108V
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Max Output Power :
54W
Operating Temperature :
-30°C~45°C
Voltage - Isolation :
3.75kV
Size / Dimension :
5.04Lx2.36W x 1.24 H 128.0mmx60.0mmx31.5mm
Voltage - Output 1 :
108V
Output Current :
500mA
Height :
31.5mm
Current - Output 1 :
500mA
Max Input Current :
600mA