PLD-60-2000B
Mfr.Part #
PLD-60-2000B
Description
LED DRIVER CC AC/DC 18-30V 2A
Stock
9
In Stock :
9
Product Category :
Number of Pins :
4
Size / Dimension :
5.04Lx2.36W x 1.24 H 128.0mmx60.0mmx31.5mm
Operating Temperature :
-30°C~45°C
Series :
PLD-60 (60W)
Max Output Power :
60W
Max Input Current :
600mA
Output Power :
60W
Output Current :
2A
Height :
31.5mm
OTP, SCP
Mounting Type :
Chassis Mount
Approval Agency :
CB, CE, ENEC
Ratings :
IP42
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output 1 :
2A
Number of Outputs :
1
Voltage - Isolation :
3.75kV
Efficiency :
86%
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Output 1 :
30V
Voltage - Output :
18V~30V