PLD-40-700B
Mfr.Part #
PLD-40-700B
Description
LED DRVR CC AC/DC 34-57V 700MA
Power (Watts) :
40W
Mount :
Screw
Voltage - Output :
34V~57V
Operating Temperature :
-30°C~50°C
Output Current :
700mA
Size / Dimension :
5.04Lx2.36W x 1.24 H 128.0mmx60.0mmx31.5mm
Max Input Current :
350mA
Output Power :
39.9W
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Number of Outputs :
1
Packaging :
Bulk
Voltage - Isolation :
3.75kV
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Current - Output 1 :
700mA
Efficiency :
87%
Max Output Power :
39.9W
Height :
31.5mm
Voltage - Output 1 :
57V
Series :
PLD-40 (40W)