PLD-40-350B
Mfr.Part #
PLD-40-350B
Description
LED DRVR CC AC/DC 70-108V 350MA
Stock
23
In Stock :
23
Efficiency :
88%
Output Current :
350mA
Output Power :
37.8W
Voltage - Isolation :
3.75kV
Current - Output 1 :
350mA
Max Input Current :
350mA
Max Output Power :
37.8W
Approval Agency :
CB, CE, ENEC
Series :
PLD-40 (40W)
Mount :
Screw
Voltage - Output :
70V~108V
Voltage - Output 1 :
108V
Size / Dimension :
5.04Lx2.36W x 1.24 H 128.0mmx60.0mmx31.5mm
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Power (Watts) :
38W
Operating Temperature :
-30°C~50°C
Height :
31.5mm
Voltage - Input (Min) :
180VAC