PLD-40-1750B
Mfr.Part #
PLD-40-1750B
Description
LED DRVR CC AC/DC 13-23V 1.75A
Stock
5
In Stock :
5
Efficiency :
86%
Voltage - Isolation :
3.75kV
Output Current :
1.75A
Power (Watts) :
40W
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Output :
13V~23V
Current - Output 1 :
1.75A
Size / Dimension :
5.04Lx2.36W x 1.24 H 128.0mmx60.0mmx31.5mm
IP42
Approval Agency :
CB, CE, ENEC
Max Output Power :
40.25W
Series :
PLD-40 (40W)
Height :
31.5mm
Operating Temperature :
-30°C~50°C
Max Input Current :
350mA
Voltage - Output 1 :
23V
Output Power :
40.25W