PLD-25-350
Mfr.Part #
PLD-25-350
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC AC/DC 36-58V 350MA
Stock
65
In Stock :
65
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Size / Dimension :
3.31Lx2.24W x 1.16 H 84.0mmx57.0mmx29.5mm
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Max Output Power :
20.3W
Voltage - Output 1 :
58V
Voltage - Rated :
417V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Chassis Mount
Height :
29.464mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Max Input Current :
600mA
Voltage - Isolation :
3.75kV
Current - Output 1 :
350mA
Color :
White
Mount :
Panel, Screw
Ratings :
IP42
Factory Lead Time :
15 Weeks
Output Power :
20.3W
Voltage - Output :
36V~58V
Efficiency :
85%
Feature :
OTP, SCP
Topology :
AC DC Converter
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Approval Agency :
CB, CE, UR
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
20W
Output Current :
350mA
Depth :
57mm
Weight :
190g
Series :
PLD-25 (25W)
Operating Temperature :
-30°C~60°C