PLB3LB-024
Mfr.Part #
PLB3LB-024
Manufacturer
Altech Corporation
Package / Case
Metal
Datasheet
Download
Description
PILOT LIGHT 30 MM LED GRN 24 V
Manufacturer :
Altech Corporation
Product Category :
Mount :
Panel
Life (Hours) :
100000 hours
Approval Agency :
CE, CSA, UL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Current Rating :
20mA
Package / Case :
Metal
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lens Style :
Dome
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
70°C
Min Operating Temperature :
-25°C
Termination :
Screw
Voltage - Rated AC :
24V