PIC16F18313-E/MF
Mfr.Part #
PIC16F18313-E/MF
Package / Case
8-VDFN Exposed Pad
Description
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8DFN
Program Memory Size :
3.5KB 2K x 14
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
8-DFN (3x3)
Package :
Tube
Product Status :
Obsolete
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40°C
Package / Case :
8-VDFN Exposed Pad
Memory Size :
3.5kB
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V~5.5V
Series :
PIC® XLP™ 16F
Data Converter :
A/D 5x10b; D/A 1x5b
Data Converters :
A/D 5x10b, D/A 1x5b
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Packaging :
Tube
Core Architecture :
PIC
Frequency :
32MHz
Memory Type :
Flash
Base Product Number :
PIC16F18313
Max Operating Temperature :
125°C