PIC10LF322-I/MC
Mfr.Part #
PIC10LF322-I/MC
Package / Case
8-VFDFN Exposed Pad
Description
IC MCU 8BIT 896B FLASH 8DFN
Terminal Pitch :
0.5mm
Additional Feature :
OPERATES AT 1.8 V MINIMUM SUPPLY AT 16 MHZ
Published :
Number of ADC Channels :
3 Channel
Package :
Tube
Factory Lead Time :
7 Weeks
Speed :
16MHz
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
JESD-30 Code :
R-PDSO-N8
PIC
Device Core :
PIC
Series :
PIC® 10F
Packaging :
Tray
Qualification Status :
Not Qualified
EEPROM Size :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
14
Brand :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V~3.6V
Height :
0.9 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
ROM (words) :
512
Terminal Form :
NO LEAD
Length :
3 mm
Package / Case :
8-VFDFN Exposed Pad
RoHS :
Details
Mounting Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
yes
Number of I/Os :
4 I/O
Supply Voltage :
3.3V
DMA Channels :
No
Height Seated (Max) :
1mm
Supplier Device Package :
8-DFN (2x3)
Product Status :
Active
Number of I/O :
3
Clock Frequency :
20MHz
Number of Timers/Counters :
2 Timer
Width :
2mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.5V