PIC10F322-E/OT
Mfr.Part #
PIC10F322-E/OT
Package / Case
SOT-23-6
Description
IC MCU 8BIT 896B FLASH SOT23-6
64 x 8
Lead Free :
Lead Free
Base Product Number :
PIC10F322
Number of Pins :
6
Frequency :
16MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Width :
1.8 mm
Program Memory Size :
896B 512 x 14
Speed :
16MHz
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Terminal Form :
Gull wing
Length :
3.1 mm
Number of Terminations :
6
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V~5.5V
Supplier Device Package :
SOT-23-6
ROM (words) :
512
Factory Lead Time :
9 Weeks
Terminal Pitch :
0.95mm
Brand :
Microchip Technology / Atmel
Package :
Bulk
Series :
PIC® 10F
Supply Voltage :
3.3V
Memory Size :
896B
Base Part Number :
PIC10F322
Product Status :
Obsolete
Max Power Dissipation :
800mW
EEPROM Size :
Number of I/Os :
4 I/O
Packaging :
Bulk
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Height :
1.45 mm