PIC10F322-E/MC
Mfr.Part #
PIC10F322-E/MC
Package / Case
8-VFDFN Exposed Pad
Description
IC MCU 8BIT 896B FLASH 8DFN
ROM (words) :
512
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3V~5.5V
Speed :
16MHz
Factory Lead Time :
7 Weeks
EEPROM Size :
Length :
3 mm
Supplier Device Package :
8-DFN (2x3)
Base Product Number :
PIC10F322
Height :
0.9 mm
Max Power Dissipation :
800mW
Frequency :
16MHz
DAC Channels :
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Base Part Number :
PIC10F322
Series :
PIC® 10F
Program Memory Size :
896B 512 x 14
Package :
Tube
Packaging :
Tube
Width :
2 mm
Memory Size :
896B
Package / Case :
8-VFDFN Exposed Pad
Device Core :
Terminal Pitch :
0.5mm
8B
Height Seated (Max) :
1mm