PF0698.683NLT
Mfr.Part #
PF0698.683NLT
Description
FIXED IND 68UH 2A 130 MOHM SMD
1
Current Rating :
2A
Height - Seated (Max) :
0.445 (11.30mm)
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.510Lx0.370W 12.95mmx9.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
68μH
Height Seated (Max) :
0.445 11.30mm
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Mount :
Series :
PF0698NL
Current Rating (Amps) :
2 A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Features :
Tolerance :
±20%
Shielding :
No
Current - Saturation (Isat) :
3.1A
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Ratings :
Current - Saturation :
3.1A
Rated Current-Max :
2A
Datasheets
PF0698.683NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD