PF0601.103NLT
Mfr.Part #
PF0601.103NLT
Description
FIXED IND 10UH 1.1A 135 MOHM SMD
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
Product Status :
Active
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current - Saturation (Isat) :
1.1A
Rated Current-Max :
2.1A
Packing Method :
TR
Test Frequency :
100kHz
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
135mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~130°C
Current - Saturation :
1.1A
Current Rating :
1.1A
Series :
PF0601NL
Size / Dimension :
0.272Lx0.256W 6.90mmx6.50mm
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
1.1 A
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
10μH
Frequency - Self Resonant :
31MHz
Case/Size Code :
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Height :
2.9972mm
Datasheets
PF0601.103NLT
Pulse Electronics PF0601.103NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD