PD54R-563K
Mfr.Part #
PD54R-563K
Description
FIXED IND 56UH 680MA 420MOHM SMD
Current Rating :
680mA
Test Frequency :
1kHz
Depth :
5.3mm
Tolerance :
±10%
Max DC Current :
680mA
DC Resistance (DCR) :
420mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
56μH
Size / Dimension :
0.224Lx0.201W 5.70mmx5.11mm
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Height :
4.5mm
Datasheets
PD54R-563K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD