PD54R-182M
Mfr.Part #
PD54R-182M
Description
FIXED IND 1.8UH 2.6A 60 MOHM SMD
Height :
4.5mm
Current Rating :
2.6A
Depth :
5.3mm
Test Frequency :
7.96MHz
Size / Dimension :
0.224Lx0.201W 5.70mmx5.11mm
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Tolerance :
±20%
Max DC Current :
2.6A
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Inductance :
1.8μH
1
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
PD54R-182M
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD