P4SMAJ15
Mfr.Part #
P4SMAJ15
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Package / Case
SMA(DO-214AC)
Datasheet
Download
Description
TVSDIODE,SMA,15V,400W,UNI
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
16.4A
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V
Package / Case :
SMA(DO-214AC)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V