P4SMAJ11CA
Mfr.Part #
P4SMAJ11CA
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Package / Case
DO-214AC-2
Datasheet
Download
Description
TVSDIODE,SMA,11V,400W,BI
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Product Category :
Capacitance @ Frequency :
Supplier Device Package :
SMA (DO-214AC)
Working Voltage :
11 V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1 Channel
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Clamping Voltage :
18.2 V
Bidirectional Channels :
1
Brand :
Panjit
Polarity :
Bidirectional
Package / Case :
DO-214AC-2
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Power Line Protection :
No
Series :
TSM-04CH
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Product Type :
TVS Diodes
Breakdown Voltage :
12.2 V
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Power - Peak Pulse :
400W
Panjit
Packaging :
MouseReel
RoHS :
yes
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V