P4SMA78CA TR13
Mfr.Part #
P4SMA78CA TR13
Manufacturer
Central Semiconductor
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMA
Manufacturer :
Central Semiconductor
Product Category :
Power Line Protection :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
400W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
2.2A
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ