P4SMA75CA BK
Mfr.Part #
P4SMA75CA BK
Manufacturer
Central Semiconductor
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC SMA
Manufacturer :
Central Semiconductor
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.9V
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.5V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
31A
Zener
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V