P4SMA130CA BK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P4SMA130CA BK
Manufacturer
Central Semiconductor
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC SMA
Manufacturer :
Central Semiconductor
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V
Type :
Zener
Mounting Type :
Surface Mount
Power - Peak Pulse :
400W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.9A