P25B14E-R1B
Mfr.Part #
P25B14E-R1B
Description
AC/DC DESKTOP ADPT 5V +/-15V 25W
Product Category :
Max Operating Temperature :
40°C
Height :
35.56mm
Approval Agency :
CB, CE, cULus, GS
Output Current :
300mA
Current - Output (Max) :
2.5A 500mA 300mA
Desktop (Class II)
Number of Outputs :
3
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
4.25Lx2.64W x 1.42 H 108.0mmx67.0mmx36.0mm
Region Utilized :
International
Width :
66.04mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Output 1 :
5V
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Current - Output 1 :
2.5A
Voltage - Output :
5V 15V -15V
Power (Watts) :
25W
60.2 1.53m
Mount :
Desktop
Efficiency :
74%
Series :
P25B-T (25W)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Length :
109.22mm
Max Input Current :
800mA
Output Type :
FIXED
Max Output Power :
25W
Min Operating Temperature :
0°C