P25B13A-R1B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P25B13A-R1B
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DSKTP ADPT 5V/12V/-5V 25W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
4.25Lx2.64W x 1.42 H 108.0mmx67.0mmx36.0mm
Approval Agency :
CB, CE, cULus, GS
Voltage - Output :
5V 12V -5V
Current - Output (Max) :
2.5A 800mA 300mA
Region Utilized :
International
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Efficiency :
70%
Series :
P25B-T (25W)
Form :
Desktop (Class II)
Power (Watts) :
25W
Applications :
ITE (Commercial)
Cord Length :
60.2 1.53m
Input Connector :
IEC 320-C8
Voltage - Input :
90V~264VAC