P25B13D-R1B
Mfr.Part #
P25B13D-R1B
Description
AC/DC DSKTP ADAPTER 5V +/-12 25W
Product Category :
Number of Outputs :
3
International
Current - Output 1 :
2.5A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Output (Max) :
2.5A 800mA 300mA
Voltage - Output :
5V 12V -12V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Current :
2.5A
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
4.25Lx2.64W x 1.42 H 108.0mmx67.0mmx36.0mm
Cord Length :
60.2 1.53m
Mount :
Desktop
Efficiency :
72%
Series :
P25B-T (25W)
Output Type :
FIXED
Max Input Current :
800mA
Height :
35.56mm
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Approval Agency :
CB, CE, cULus, GS
Max Output Power :
25W